Wiesz że sprawa się rypła jak…

Wiesz że sprawa się rypła jak twoja firma jest orana przez gościa sprzątającego bajzel po Enron.

„Nigdy w mojej karierze nie widziałem tak całkowitej porażki kontroli korporacyjnej i takiego całkowitego braku wiarygodnych informacji finansowych, jak tutaj” – powiedział Ray w dokumencie złożonym w czwartek . „Od naruszonej integralności systemów i wadliwego nadzoru regulacyjnego za granicą, po koncentrację kontroli w rękach bardzo małej grupy niedoświadczonych, naiwnych i potencjalnie skompromitowanych osób, ta sytuacja jest bezprecedensowa”.

Powiedział, że FTX „nie prowadziła odpowiednich ksiąg i rejestrów ani kontroli bezpieczeństwa” dla swoich zasobów cyfrowych, korzystała z niezabezpieczonych współdzielonych kont e-mail w celu uzyskania dostępu do kluczy prywatnych i do dziś nie może przedstawić listy osób pracujących dla firmy na dzień 11 listopada. .

Ray skrytykował również użycie oprogramowania do ukrywania „niewłaściwego wykorzystania funduszy korporacyjnych”, brak codziennego uzgadniania pozycji blockchain oraz brak niezależnego zarządzania między Alamedą a klastrem firm, w skład którego wchodzi FTX.com – problem, po raz pierwszy ujawniony przez CoinDesk , który spowodował pogłębienie pęknięć w firmie przed jej upadkiem.

Powiedział, że na Bahamach fundusze korporacyjne FTX Group były „wykorzystywane do zakupu domów i innych przedmiotów osobistych dla pracowników i doradców”, a środki były przekazywane pracownikom osobiście bez żadnych zapisów, że musieli spłacać jakąkolwiek pożyczkę.
Próby ocalenia czegoś z wraku złożonej sieci dziesiątek firm są teraz zaangażowane w skomplikowaną walkę jurysdykcyjną.

https://www.coindesk.com/business/2022/11/17/new-ftx-boss-condemns-management-of-the-crypto-exchange-during-sam-bankman-frieds-tenure/
#kryptowaluty #btc #gielda #finanse #bitcoin