RHODL Ratio Trafiłem na…

RHODL Ratio

Trafiłem na wykres, który może się okazać bardzo użyteczny i chciałbym się tym podzielić – jest to połączenie MVRV Z-score oraz HODL Waves i ma za zadanie sygnalizować przegrzanie rynku.

Analizuje fale HODL wartości zrealizowanej, które składają się z monet, które ostatnio poruszały się w krótkim przedziale czasowym (ostatni tydzień), w porównaniu z falami wartości zrealizowanej HODL składającymi się z monet, które ostatnio przesuwały się znacznie dalej w przeszłości i dłuższe ramy czasowe (1–2 lata temu).

Moim zdaniem jest to lepsze i dokładniejsze niż samo MVRV Z-score, gdyż występuje minimalne przesunięcie wskazań w czasie (górny próg MVRV z kolejnymi szczytami może być coraz mniej wiarygodny), a szczyty wskazywane są z dokładnością do około kilku dni. Dla mnie chyba najbardziej istotną rzeczą jest to, że wskaźnik nie uaktywnił się, przy double-top (albo fake-top, jak niektórzy mówią) z kwietnia 2013 roku – w tym czasie MVRV Z-score wywaliło w górę jeszcze mocniej niż przy faktycznym szczycie bańki z 2013.

Link do wykresu: https://www.lookintobitcoin.com/charts/rhodl-ratio/
Więcej info: https://bithub.pl/artykuly/po-czym-poznac-ze-rynek-bitcoina-jest-przegrzany-czyli-jak-kupic-zeby-nie/

#kryptowaluty #bitcoin