Po długim czasie w piekle…

Po długim czasie w piekle deweloperskim, EIP-1559 wreszcie wydaje się być gotów do wdrożenia. Na githubie padła propozycja wdrożenia go wraz z hard forkiem „London” (który nastąpi po najbliższym znanym pod nazwą „Berlin”).

W skrócie EIP-1559 drastycznie zmienia strukturę opłat transakcyjnych, tak aby wykorzystanie sieci było zawsze ciut poniżej 100%. Szczególną cechą tego rozwiązania jest wprowadzenie opłaty dodatkowej która ulegnie spaleniu, będzie ona oddzielna od standardowej opłaty górniczej, a jej wysokość ma być ustalana na poziomie protokołu zależnie od stopnia zapełnienia sieci.

Skutkiem ubocznym palenia większości opłat będzie efektywna redukcja ilości monet w obiegu, w skrajnych wypadkach przekraczająca emisję górniczą a tym samym prowadząca do deflacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cele takiego rozwiązania są dwa:
– Po pierwsze w nowej strukturze opłat dużo łatwiej ustalić ile wydać aby zagwarantować zamieszczenie w następnym bloku, co zwiększa wygodę użytkowania i ochrania przed przepłacaniem w sytuacjach awaryjnych.
– Po drugie, EIP-1559 niszczy wszystkie strategie patologicznego miningu, które mogą być zyskowne kiedy opłaty transakcyjne stanowią większy przychód niż sama nagroda górnicza

Wątek na github:
https://github.com/ethereum/pm/issues/254

#kryptowaluty #ethereum #eth