2776 + 1 = 2777 Tytuł:…

2776 + 1 = 2777

Tytuł: Koniec pieniądza papierowego
Autor: Roland Baader
Gatunek: biznes, finanse
Ocena: ★★★★★★★★☆☆
ISBN: 9788395138089
Tłumacz: Ryszard Zajączkowski
Wydawnictwo: DeReggio
Liczba stron: 288

Książka to bardziej zbiór cytatów autora z jego artykułów naukowych, wywiadów, recenzji, artykułów w gazetach, posegregowanych na dany temat np. socjalizmu monetarnego, państwa socjalnego, kryzysów gospodarczych, pieniądza itp. Cytaty mają długość od 1 zdania po czasem 1,5 strony. Na początku wydaje się to nieco chaotyczne i mało spójne, jakby ktoś powstawiał losowe wycinki z gazety, ale po chwili można zmienić zdanie – okazuje się, że taka forma pozwala na dosyć skuteczne i łatwe w czytaniu przekazanie myśli autora na konkretny temat.

Książka jest krytyką socjalizmu (pod różnymi postaciami), państwowego interwencjonizmu, keynesizmu, państwa opiekuńczego, zadłużenia i generalnie systemu waluty fiducjarnej, lekarstwo na to autor odnajduje w wolności jednostki, konkurencji oraz wolnym rynku, kapitalizmie, rodzinie, solidnym pieniądzu.

Polecam, ciekawa, lekka i przyjemna lektura. Poniżej cytat dobrze podsumowujący całą książkę:

„Nie ma lepszej, skuteczniejszej oraz bardziej niezawodnej metody ograniczenia władzy absolutnej, a tym samym zabezpieczenia wolności, niż zatrzymanie dopływu pieniędzy do aparatu władzy i zarządzania.”

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #kryptowaluty #bitcoin #gielda #ekonomia #biznesbookmeter #finansebookmeter